2018-12-05

Jak ochronić auto przed wgnieceniami i stłuczkami na parkingu?


Można być kierowcą doskonałym i po prostu mieć pecha. Wystarczy chwila czyjejś nieuwagi i wgniecenie gotowe! Można być średnim kierowcą, któremu po prostu zdarzy się nieprzyjemna sytuacja – wgniecenie murowane. Można być słabym kierowca, który nie uważa, i niczym się nie przejmuje – wgniecenie to żadna nowość. Niezależnie od tego jak dobrym i jak doświadczonym kierowcą jesteś – wgniecenie może po prostu ci się przytrafić. W razie takiej sytuacji, najważniejsze to nie panikować! Wgniecenie w karoserii to nie koniec świata, nawet jeśli samochód kosztował milion złotych – wszystko (no dobra, uczciwie powiedzmy: prawie wszystko) da się naprawić.Co w sytuacji gdy przydarzyło Ci się wgniecenie w karoserii?


Po pierwsze – bez paniki. Weź głęboki oddech i zabezpiecz samochód – w zależności od tego jaka jest przyczyna wgniecenia – kolizja, uderzenie w słupek, uderzenie w inny samochód etc. Upewnij się, czy nikt inny nie ucierpiał. Zdrowie i życie drugiego człowieka zawsze jest ważniejsze od samochodu. Jeśli wiesz już, że na pewno nikt nie został poszkodowany, można pomyśleć o samochodach. Jeśli zaliczyłaś/eś ścianę, słupek, hydrant, ogrodzenie lub… drzewo z własnej winy – niestety, prawdopodobnie koszty napraw trzeba będzie pokryć z własnej kieszeni (chyba, że masz ubezpieczenie AC - wówczas możesz liczyć na to, że ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy, jednak wiąże się to ze stratą zniżek).

W sytuacji, gdy to inny kierowca doprowadził do sytuacji w której ucierpiało Twoje auto, koszty naprawy powinien pokryć ubezpieczyciel tej osoby. Po zajściu takiej sytuacji warto porozmawiać z tą osobą, spisać odpowiednie dane i wymienić się numerami telefonu. Powszechną praktyką wśród wielu kierowców jest „załatwienie sprawy od ręki” – winowajca daje poszkodowanemu odpowiednią sumę pieniędzy w gotówce, by ten bez zgłaszania tej sytuacji naprawił swoją karoserię.

Jak ochronic auto przed wgnieceniami i stluczkami na parkingu?

W razie sytuacji awaryjnej - bezinwazyjne usuwanie wgnieceń


Jeśli w Twoim samochodzie z powodu nieprzyjemnej sytuacji na parkingu pojawiło się wgniecenie – zapraszamy po fachową pomoc do Nas! Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że w sieci znajdziesz mnóstwo filmików jak samodzielnie naprawić auto. Wystarczy zamówić zestaw w internecie i „po prostu wyciągnąć wgniecenie”.

Brzmi prosto, prawda? Ale zaufaj nam – o wiele lepszym rozwiązaniem jest oddać samochód w ręce profesjonalistów, którzy zrobią to szybko, bezpiecznie i skutecznie. Pamiętaj, że jeśli podejmujesz się naprawy karoserii…. Cała odpowiedzialność spada właśnie na Ciebie – w przypadku gdy auto oddasz do profesjonalnego warsztatu, np. takiego jak nasz – bierzemy pełną odpowiedzialność za Twój samochód – możesz liczyć na to, że zadbamy o niego jak o własne auta! Z HD Master Twoja maszyna wyjedzie jak nowa!Jak zabezpieczyć auto?


No dobrze, wiemy już o potencjalnych zagrożeniach i możliwościach, wiemy też co zrobić w sytuacji, gdy auto ucierpi. Ale co zrobić, by nie doprowadzić do nieprzyjemnych sytuacji na parkingu (jak również poza nim)?

Jeśli jeździsz nowym samochodem, prawdopodobnie naszpikowany jest on różnymi mechanizmami ostrzegającymi, które pomagają w manewrowaniu na małej przestrzeni. Wymienić tutaj można chociażby kamerki cofania czy czujniki parkowania. Co jednak, jeśli twój samochód nie został fabrycznie wyposażony w takie wspomagacze?

Zamontuj czujniki parkowania – to niewielki koszt, montaż nie jest bardzo trudny, a korzyści jakie przyniesie ci takie urządzenie – są nie do przecenienia. Zainwestuj w kamerkę cofania – kupisz taki zestaw już za kilkadziesiąt złotych – jeśli może Ci to zaoszczędzić bliskiego kontaktu ze słupkiem lub zarysowania karoserii przy wyjeździe z parkingu, zdecydowanie warto!Niezależnie od tego jakim budżetem dysponujesz – zawsze da się zrobić coś, by auto uchronić. A jeśli czujesz się naprawdę niepewnie – może warto dokupić jazdy ze szczególnym uwzględnieniem w trudnych warunkach na parkingu i po prostu poćwiczyć? Trzymamy za Ciebie kciuki drogi kierowco, a jeśli zdarzy Ci się nieprzyjemna sytuacja pamiętaj, że zawsze możesz na nas liczyć!

Usuwanie wgnieceń, wgniotek, Mobilne usuwanie – Drezdenko - Międzyrzecz - Myślibórz - Skwierzyna / ul. Mickiewicza 19 / 66-400 Gorzów Wielkopolski / tel. ​789 191 471 / hdmaster.skw@gmail.com