2019-03-10

Przygotowanie samochodu do sprzedaży


Sprzedaż samochodu to dzisiaj dla kierowcy niemal chleb powszedni – samochody zmieniamy stosunkowo często i zwykle bez większego kłopotu. Jedni wymieniają auta na nowsze modele, inni wręcz przeciwnie. Niezależnie od upodobań, w zdecydowanej większości przypadków, kupujący poszukuje możliwie najlepszego egzemplarza w swoim budżecie. Jeśli czeka Cię sprzedaż samochodu, jest kilka kwestii, o których musisz pomyśleć i nad którymi warto popracować, aby znacząco podnieść wartość pojazdu i sprzedać go nawet o 20% drożej, niż początkowo planowałaś/eś! Jak? Przekonaj się!Sprawne auto to podstawa


Nikt (no może z wyjątkiem kolekcjonera czy poszukiwacza unikatów) przy zdrowych zmysłach nie kupi zepsutego i nieodwracalnie uszkodzonego auta. Przed sprzedażą upewnij się, ze Twoje auto jest sprawne i nie ma żadnych poważnych wad – pamiętaj, że jeśli sprzedaż auto z wadą ukrytą, a kupujący udowodni, że musiałeś o niej wiedzieć, będziesz zobligowany zwrócić mu pieniądze, zwłaszcza jeśli przygotujesz kiepską umowę kupna-sprzedaży samochodu! Jeśli nie jesteś mechanikiem, a rzeczywiście nic ci nie wiadomo o tym, aby w aucie miało się coś nie zgadzać, pojedź na stację diagnostyczną i poproś o podstawowy przegląd (możesz też zlecić taką usługę w warsztacie) – dowiesz się, czy najważniejsze układy w samochodzie są sprawne i czy kupujący nie będzie miał się o co czepiać. Zapłacisz za to mniej niż 100 zł, a będziesz w posiadaniu dokumentu potwierdzającego sprawność auta.


na co zwrócić uwagę przy sprzedaży samochodu

Szacuje się, że około 85% wszystkich kupujących auta z tzw. drugiej ręki, przed zakupem sprawdza je na stacji diagnostycznej na własną rękę. Jeśli nie chcesz mieć przykrej niespodzianki w dniu potencjalnej sprzedaży, wybierz się do specjalisty i sprawdź samochód. Jeśli okaże się, że są zalecenia, bo np. parametry w oprogramowaniu pokazują, że coś się kończy/ czegoś brakuje/ coś działa nieprawidłowo – postaraj się przed sprzedażą usunąć te usterki.


Jeśli auto ma poważniejszą usterkę lub problem ( mimo tego, iż jeździ), i nie zdecydujesz się na naprawę – przyznaj to kupującemu. Będzie chciał zapewne obniżyć cenę zakupu, ale przynajmniej wiesz, że nie będzie miał do Ciebie potem pretensji. Nie oszukuj – pamiętaj, że ty też będziesz po tej samej stronie barykady i też wolałbyś wiedzieć, prawda?Karoseria bez skazy – usuwanie wgnieceń metodą PDR


Jednym z najważniejszych czynników w procesie decyzyjnym podczas kupowania używanego samochodu jest jego wygląd. Estetyka pojazdu – zwłaszcza nadwozia – to czynnik, któremu wielu kierowców kupujących nowe auto przyznaje najwyższy priorytet. Bezwzględnie jedną z najważniejszych rzeczy jest karoseria – czy nie ma żadnych wgnieceń i zarysowań, czy lakier jest oryginalny i w jakim jest stanie. Jeśli w Twoim samochodzie są wgniecenia – usuń je. Skorzystaj z nieinwazyjnej metody usuwania wgnieceń PDR, która jest szybka, bardzo skuteczna i relatywnie tania w stosunku do uzyskanego efektu. Bez ingerencji w strukturę lakieru! Potrzebujesz pomocy w tym zakresie - zgłoś się do Nas! Z przyjemnością pomożemy!


Druga kwestia to ewentualne zarysowania lakieru - jeśli chcesz by samochód prezentował się nieskazitelnie, warto zadbać także o perfekcyjny lakier. Są jakieś niedociągnięcia? Drobne rysy? Oddaj samochód do salonu autodetailingu lub spróbuj samodzielnie usunąć drobne zarysowania na karoserii. Jeśli uda Ci się doprowadzić auto do lepszej kondycji, będziesz mógł za nie więcej zainkasować!


Przyda się też wyczyszczenie i ewentualne upranie tapicerki - efekt wow gwarantowany.Porządek jest ważny


Rzecz podstawowa, a tak często przez nas pomijana. Porządek wewnątrz samochodu! Nic tak nie zniechęca potencjalnego kupującego jak przysłowiowy „burdel”. Posprzątane auto, odkurzona tapicerka bez plam, opróżnione schowki i popielniczka, czyste szyby. Czysty, dobrze prezentujący się samochód to wizytówka kierowcy oraz tego, co potencjalnie działo się w nim na co dzień. Nawet jeśli zwykle był w nim bałagan, na czas oględzin przez kupującego warto auto wysprzątać na błysk. Dotyczy to również bagażnika, który na pewno będzie oglądany. Zadbane i czyste auto, to więcej pieniędzy ze sprzedaży - gwarantujemy.


Jeśli potrzebujesz pomocy w usuwaniu wgnieceń lub chcesz się poradzić w kwestii karoserii w swoim samochodzie przed sprzedażą – skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy!

Usuwanie wgnieceń, wgniotek, Mobilne usuwanie – Drezdenko - Międzyrzecz - Myślibórz - Skwierzyna / ul. Mickiewicza 19 / 66-400 Gorzów Wielkopolski / tel. ​789 191 471 / hdmaster.skw@gmail.com