2019-02-06

Zalety metody PDR – co musisz wiedzieć?


Wgniecenia zdarzają się każdemu - nawet najlepszym kierowcom z wieloletnim doświadczeniem. Choć z pewnością szkoda nam samochodu i nienaruszonej karoserii za każdym razem, gdy ulega ona uszkodzeniu, nie ma co panikować w takiej sytuacji! Zawsze jest jakieś rozwiązanie i szansa na przywrócenie autu blasku i nienagannej prezencji.Powstające z różnych przyczyn wgniecenia w karoserii - czy to na skutek drobnej stłuczki, spotkania trzeciego stopnia ze słupkiem na parkingu czy powstałe w efekcie mocnego gradobicia - można usunąć dziś na przynajmniej kilka sposobów. Nowoczesną i bardzo skuteczną metodą (skuteczność szacuje się na 99,9%) usuwania wgnieceń jest tzw. PDR czyli Paintless Dent Repair. Jak można wnioskować po angielskiej nazwie tej metody jest to naprawa karoserii bez malowania - jest ona niezwykle skuteczna i nieinwazyjna w przypadku większości wgnieceń.


Tradycyjne szpachlowanie i lakierowanie w przypadku niewielkich wgnieceń nie ma praktycznie sensu - i to przynajmniej z kilku powodów. Jakie są zalety i największe atuty usuwania wgnieceń metodą PDR?


1. Ekspresowa realizacja zlecenia
Metoda PDR umożliwia skrócenie czasu naprawy karoserii do minimum - można naprawić ją w zasadzie od ręki, w ciągu kilku godzin (pod warunkiem, że warsztat ma akurat wolne miejsce). Nie ma potrzeby rozstawania się z samochodem na kilka dni, podczas gdy w przypadku szpachli byłoby to niezbędne (samo nałożenie szpachli, równanie, schnięcie to czas ok. 3 dni, do tego jeszcze lakierowanie). Wgniecenia usuwane są również mobilnie, u klienta, co dodatkowo podnosi atrakcyjność tego rozwiązania.


2. Niskie koszty usunięcia wgniecenia i naprawy karoserii
Paradoksalnie, nowoczesna metoda nie zmieniająca struktury samej karoserii, jest również tańsza niż tradycyjne szpachlowanie. Pozwala na to głównie czas zaangażowania pracownika i użyte do naprawy materiały (i akcesoria). Wybór metody PDR jeśli to możliwe wydaje się być więc oczywisty ze względów ekonomicznych. Jest to też lepsza opcja dla warsztatu – szybciej naprawiony samochód, to miejsce na kolejnego klienta.


3. Bez użycia szpachli – efekt na zawsze
Brak konieczności użycia szpachli to oszczędność czasu, pieniędzy, ale i karoserii, która nie będzie naruszana i obciążana. Nawet w przypadku najlepiej wykonanego szpachlowania i lakierowania zawsze istnieje ryzyko, że efekt z czasem przestanie być zadowalający. Mimo największej dokładności doboru koloru lakieru po specjalnym numerze barwy, może się tez okazać, że świeży lakier będzie delikatnie odbiegał od reszty karoserii – takiego ryzyka nie ma w przypadku metody PDR. Jeśli są na to szanse, a wgniecenie nie jest ogromne i dojście do niego nie stanowi większego problemu, warto wybrać właśnie tę metodę.
Brak szpachli może się też okazać decydującym argumentem przy sprzedaży samochodu. Coraz więcej świadomych kupców na zakupy wybiera się z czytnikiem grubości lakieru – jeśli nie ma wątpliwości co do oryginalnej warstwy lakieru, zdecydowanie łatwiej sprzedać auto.


4. Oryginalny lakier bez naruszenia
Decydując się na naprawę karoserii metodą PDR nie ryzykujesz zmiany struktury karoserii – lakier jest nienaruszony (oczywiście o ile uszkodzenie lakieru nie było spowodowane już wcześniej stłuczką czy uderzeniem). Metoda PDR pozwala zachować lakier w oryginalnej formie.5. Bez problemów z ubezpieczycielem
Firmy ubezpieczeniowe również są zwolennikami stosowania nieinwazyjnej metody usuwania wgnieceń. Jest to metoda uznawana za bezpieczną, szybką, skuteczną i co najważniejsze, atrakcyjną cenowo. W związku z tym, że ubezpieczyciele przychylniej patrzą właśnie na takie rozwiązania, warto wziąć pod uwagę PDR w pierwszej kolejności.Masz wgniecenia w samochodzie, które wymagają usunięcia? Zgłoś się do HD Master – specjalizujemy się w nieinwazyjnym usuwaniu szkód. Wycenimy naprawę, doprecyzujemy szczegóły i szybko przywrócimy blask Twojemu autu. Zaufaj profesjonalistom – postaw na jakość i doświadczenie! Zapraszamy!

Usuwanie wgnieceń, wgniotek, Mobilne usuwanie – Drezdenko - Międzyrzecz - Myślibórz - Skwierzyna / ul. Mickiewicza 19 / 66-400 Gorzów Wielkopolski / tel. ​789 191 471 / hdmaster.skw@gmail.com