Dodatkowe zagadnienia związane z metodą PDR

PDR (z angielskiego Paintless Dent Repair) to metoda usuwania wgnieceń w karoserii samochodowej, która jest w zupełności bezinwazyjna. Usuwanie uszkodzeń na karoserii nie wymaga ingerencji ani w grubość czy kolor lakieru. Metoda PDR jest stosowana w przypadku uszkodzeń różnego pochodzenia – sprawdzi się zarówno w przypadku wgnieceń spowodowanych stłuczkami parkingowymi, gradobiciem, aktami wandalizmu czy łagodnymi wypadkami komunikacyjnymi.W związku z tym, że technologia PDR na polskim rynku stosowana jest od niedawna i wciąż jest mało popularna, chcielibyśmy przybliżyć Państwu najważniejsze fakty związane z tą metodą. W tym celu przygotowaliśmy zestaw najczęściej padających pytań wraz z odpowiedziami:1. Jakie elementy karoserii można naprawić metodą PDR?


Niestety nie wszystkie, ale zdecydowaną większość tak! Wszystko zależy od umiejscowienia i rozmiaru uszkodzenia. Bezinwazyjne metody są o wiele lepszym rozwiązaniem – generują niższe koszty i nie wymagają ingerencji w oryginalny lakier.2. Czy metoda PDR nadaje się do usuwania wgnieceń z karoserii aluminiowej?


Tak – warsztaty na całym świecie, które zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów z powodzeniem podejmują się bezinwazyjnego usuwania wgnieceń z karoserii aluminiowej. Choć aluminium jest tworzywem o zwiększonej twardości (co oznacza również większą odporność na obróbkę), możliwe jest całkowite usunięcie wgnieceń z samochodów z aluminiową karoserią dzięki metodzie PDR.3. Czy stosowanie metody PDR może spowodować pękanie lakieru?


Jeżeli zabieg usuwania wgnieceń będzie przeprowadzony nieodpowiednio i niezgodnie z procedurą lub spróbuje wykonać go osoba bez odpowiednich kwalifikacji, może się tak zdarzyć. Powierzając jednak samochód w nasze ręce macie Państwo pewność, że auto jest w dobrych i fachowych rękach. Profesjonalista odpowiednio dobierze siłę nacisku, co gwarantuje, że lakier nie zostanie uszkodzony, a nadto nie dojdzie do jakiekolwiek ingerencji w głęboką strukturę lakieru.4. Ile czasu zajmuje usunięcie wgnieceń po gradobiciu?


Usuwanie wgnieceń w karoserii, które są następstwem gradobicia w przypadku metody PDR jest bardzo szybkie. W porównaniu do tradycyjnych napraw blacharskich – niemal ekspresowe. Omijamy konieczność demontażu karoserii, szpachlowania i lakierowania. Zwykle usługę wykonujemy od 1 do kilku dni – dokładny czas uzależniony jest o d stopnia uszkodzenia karoserii i ilości wgnieceń do usunięcia.5. Czy rozmiar uszkodzenia ma znaczenie?


Pracowaliśmy z różnymi samochodami i z różnymi uszkodzeniami. Usuwając wgniecenia metodą PDR w zasadzie nie ma znaczenia rozmiar uszkodzenia. Znaczenie natomiast może mieć nietypowe umiejscowienie wgniecenia, jednak i na to mamy gotowe rozwiązanie (alternatywną bezinwazyjną metodę usuwania wgnieceń).

Usuwanie wgnieceń, wgniotek, Mobilne usuwanie – Drezdenko - Międzyrzecz - Myślibórz - Skwierzyna / ul. Mickiewicza 19 / 66-400 Gorzów Wielkopolski / tel. ​789 191 471 / hdmaster.skw@gmail.com