Pytania i Odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi, które mają na celu wyjaśnienie szczegółów i detali naszej działalności. Jeśli nie znajdziecie Państwo wyczerpujących informacji na dany temat, prosimy o skontaktowanie się z Nami, a z chęcią udzielimy Państwu szczegółowych odpowiedzi.Czy da się usunąć wgniecenia w karoserii samochodowej bezinwazyjnie?


Uszkodzenia karoserii samochodowej są niestety dość powszechne. Wystarczy chwila nieuwagi i wgniecenie gotowe. Oczywiście mogą być one także następstwem wypadku czy efektem aktu wandalizmu. Niestety, również niekorzystne warunki atmosferyczne mogą doprowadzić do powstania wgnieceń na karoserii – mowa tutaj o obfitych intensywnych gradobiciach, których nie jesteśmy przecież w stanie przewidzieć i uchronić przed nimi samochodu (a przynajmniej nie zawsze)


Podstawowe zagadnienia związane z metodą PDR


PDR (Paintless Dent Reapir) to bezinwazyjna metoda usuwania wgnieceń w karoserii samochodowej różnego pochodzenia (stłuczki, uszkodzenia gradowe, akty wandalizmu). Jest to nowa technologia, która w Polsce dopiero staje się rozpoznawalna. Wokół tej techniki zdążyło się już jednak nagromadzić sporo pytań i niejasności – postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze z nich.


Dodatkowe zagadnienia związane z metodą PDR


Usuwanie uszkodzeń na karoserii nie wymaga ingerencji ani w grubość czy kolor lakieru. Metoda PDR jest stosowana w przypadku uszkodzeń różnego pochodzenia – sprawdzi się zarówno w przypadku wgnieceń spowodowanych stłuczkami parkingowymi, gradobiciem, aktami wandalizmu czy łagodnymi wypadkami komunikacyjnymi.


Czy można naprawić bezinwazyjnie karoserię, która była wcześniej szpachlowana?


Niestety, bezpieczna i bezinwazyjna metoda usuwania wgnieceń i obić nie jest możliwa w przypadku karoserii, która była podawana tradycyjnym zabiegom blacharsko-lakierniczym. Nie ma również możliwości zastosowania tej metody w sytuacji, gdy przy wgnieceniu lub pod samym wgnieceniem znajdują się rysy lub jakiekolwiek inne mechaniczne uszkodzenia fabrycznego lakieru. W tych przypadkach niestety metoda PDR nie będzie miała zastosowania


Czy ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy skutków gradobicia?


Gdy okazuje się, że nasz samochód został uszkodzony na skutek gradobicia, zaczynamy martwić się o wysokie koszty naprawy. Czy nasze ubezpieczenie pokryje takie szkody? Czy ubezpieczyciel zwróci koszty naprawy?


Dlaczego nie warto samodzielnie naprawiać karoserii?


Wgniecenia w karoseriach zdarzają się niezwykle często. Wystarczy chwila nieuwagi na parkingu i gotowe. Niestety, kiedy wydaje nam się, że jesteśmy w stanie samodzielnie usunąć wgniecenie w karoserii, często podejmując próby amatorskiej naprawy, uszkadzamy karoserię jeszcze bardziej. W dzisiejszych czasach, w dobie powszechnej dostępności narzędzi i akcesoriów, które sygnowane są jako zestawy naprawcze, a filmiki z instrukcjami wykonania dostępne są w sieci, wielu śmiałków decyduje się na wykonanie takiej naprawy. Niestety, szanse niepowodzenia zdecydowanie przewyższają nikłe szanse na dobre skuteczne i bezinwazyjne naprawy karoserii. Ryzyko należy do właściciela samochodu. Czasem się uda, ale częściej niestety nie.


Jak wygląda usuwanie wgnieceń bez lakierowania (metodą PDR)?


Technika PDR czyli Paintless Dent Reapir to nowoczesna metoda usuwania wgnieceń w karoserii bez bezpośredniej ingerencji w strukturę lakieru. Doskonale sprawdzi się w przypadku obić i wgnieceń spowodowanych gradobiciem, stłuczką. Zadziała także w większości obić wywołanych aktem wandalizmu. Jest to bardzo precyzyjna i dokładna metoda, jednak jej skuteczne zastosowanie wymaga doświadczenia i znajomości techniki- warto więc powierzyć to zadanie prawdziwemu profesjonaliście.


Jak zmniejszyć ryzyko powstawania szkód na karoserii w czasie silnego gradobicia?


Choć nie myślimy o tym na co dzień, gradobicie może uszkodzić nasz samochód bardziej niż może się wydawać. Obfite opady deszczu z silnym gradobiciem mogą nie tylko wybić szybę, ale i doprowadzić do powstania wgnieceń i innych uszkodzeń w karoserii naszego auta. Czy możemy zrobić coś, by ochronić nasz samochód przed gradobiciem?


Usuwanie wgnieceń, wgniotek, Mobilne usuwanie – Drezdenko - Międzyrzecz - Myślibórz - Skwierzyna / ul. Składowa 1 / 66-400 Gorzów Wielkopolski / tel. ​789 191 471 / hdmaster.skw@gmail.com