Jak wygląda usuwanie wgnieceń bez lakierowania (metodą PDR)?

Technika PDR czyli Paintless Dent Reapir to nowoczesna metoda usuwania wgnieceń w karoserii bez bezpośredniej ingerencji w strukturę lakieru. Doskonale sprawdzi się w przypadku obić i wgnieceń spowodowanych gradobiciem, stłuczką. Zadziała także w większości obić wywołanych aktem wandalizmu. Jest to bardzo precyzyjna i dokładna metoda, jednak jej skuteczne zastosowanie wymaga doświadczenia i znajomości techniki- warto więc powierzyć to zadanie prawdziwemu profesjonaliście.Zanim karoseria poddawana będzie naprawom, warto dokładnie ocenić sytuację i obejrzeć karoserię. Taka analiza pozwoli ocenić czy karoseria może być naprawiana metodą PDR czy nie. Odpowiednie oświetlenie pozwoli wprawnemu i doświadczonemu fachowcowi zauważyć nawet te obicia, które na pierwszy rzut oka są niezauważalne gołym okiem. Jeżeli specjalista uzna, że wgniecenia nadają się do zastosowania metody PDR, odpowiednio się je oznacza (np. punktowo przykleja karteczki) i rozpoczyna się usuwanie wgnieceń.Technika PDR przewiduje dwie alternatywne metody usuwania wgnieceń:


Wypychanie wgnieceń od środka – ta technika polega na delikatnym „masowaniu” wgnieceń od wewnątrz. W tym celu stosuje się specjalnie wyprofilowane narzędzia przypominające heble. Prace prowadzone są od wewnątrz do zewnątrz – wgniecenia są masowane tak długo, aż nie dojdzie do całkowitego wypchnięcia wgniecenia i uzyskania perfekcyjnie gładkiej powierzchni.Wyciąganie wgnieceń z zewnątrz – ta metoda jest stosowana jako druga, alternatywna, gdy nie można z jakiegoś powodu zastosować wypychania od środka. Zastosowanie tej techniki będzie miało miejsce np. w sytuacji gdy jest utrudnione dojście do elementu od środka. Wyciąganie wgnieceń z zewnątrz polega na naklejeniu na uszkodzony fragment karoserii specjalnych uchwytów (plastikowych adapterów), a następnie przytwierdzeniu do owych uchwytów bezwładnościowego młotka. Taki młotek działa na zasadzie dźwigni, dzięki czemu może wyciągnąć wgniecenie.

Usuwanie wgnieceń, wgniotek, Mobilne usuwanie – Drezdenko - Międzyrzecz - Myślibórz - Skwierzyna / ul. Mickiewicza 19 / 66-400 Gorzów Wielkopolski / tel. ​789 191 471 / hdmaster.skw@gmail.com