Podstawowe zagadnienia związane z metodą PDR

PDR (Paintless Dent Reapir) to bezinwazyjna metoda usuwania wgnieceń w karoserii samochodowej różnego pochodzenia (stłuczki, uszkodzenia gradowe, akty wandalizmu). Jest to nowa technologia, która w Polsce dopiero staje się rozpoznawalna. Wokół tej techniki zdążyło się już jednak nagromadzić sporo pytań i niejasności – postaramy się odpowiedzieć na najważniejsze z nich!1. Czy wszystkie wgniecenia w karoserii da się usunąć bezinwazyjnie?


Niestety nie wszystkie, ale zdecydowaną większość tak! Wszystko zależy od umiejscowienia i rozmiaru uszkodzenia. Bezinwazyjne metody są o wiele lepszym rozwiązaniem – generują niższe koszty i nie wymagają ingerencji w oryginalny lakier.2. Jak usunąć wgniecenia w karoserii po gradobiciu i obiciach?


Okazuje się, że grad może często wyrządzić szkody dużo większe, niż można by się było tego spodziewać! Wgniecenia w karoserii są jedną z takich szkód. Jak je usunąć? Zgłosić się do profesjonalistów z HD Master! Usuniemy wgniecenia w taki sposób, że na karoserii nie będzie po nich śladu!3. Na czym polega usuwanie wgnieceń metodą bez lakierowania PDR?


PDR czyli Paintless Dent Repair to technika, dzięki której możemy usunąć wgniecenia w karoserii bez ingerowania w strukturę oryginalnego lakieru. Doskonale sprawdza się w przypadku obić na parkingu, wgnieceń po gradobiciu, uszkodzeń w wyniku aktów wandalizmu. Technika wymaga posiadania wiedzy i specjalnego sprzętu – można więc z niej skorzystać tylko w warsztacie (lub zamówić u nas usługę mobilną).4. Jak zmniejszyć ryzyko uszkodzeń w wyniku gradobicia?


Choć gradobicia nie są częstym zjawiskiem – zdarzają się. I na to niestety nie mamy wpływu. Możemy jednak chronić swoje samochody poprzez garażowanie ich, parkowanie pod zadaszeniem lub montowanie specjalnych osłon.5. Czy ubezpieczyciel pokryje koszty usunięcia wgnieceń po gradobiciu?


Wszystko zależy od ubezpieczenia jakie posiada właściciel samochodu. Nasze metody bezinwazyjnego usuwania szkód są respektowane przez wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe. Dowiedz się więcej na ten temat!6. Jakie są zalety stosowania techniki PDR (bezinwazyjnego usuwania wgnieceń)?


Nieinwazyjne techniki usuwania wgnieceń to doskonałe rozwiązanie – są dużo tańsze, szybsze i pozwalają osiągnąć znakomity efekt. Sprawdź dlaczego warto zainwestować w usuwanie szkód techniką PDR.7. Czy można usunąć wgniecenia w karoserii samodzielnie?


Można – pytanie z jakim skutkiem? Profesjonalista z całą pewnością zrobi to dużo lepiej, szybciej, skuteczniej. Dowiedz się dlaczego nie warto podejmować takich prób na własną rękę!8. Czy bezinwazyjne techniki usuwania wgnieceń można stosować na szpachlowaną powierzchnię?


Niestety nie – tam, gdzie karoseria była już poddawana naprawie, nie można zastosować nowoczesnych bezinwazyjnych metod usuwania wgnieceń i obić. Dowiedz się dlaczego i sprawdź jak możemy Ci pomóc.Usuwanie wgnieceń, wgniotek, Mobilne usuwanie – Drezdenko - Międzyrzecz - Myślibórz - Skwierzyna / ul. Mickiewicza 19 / 66-400 Gorzów Wielkopolski / tel. ​789 191 471 / hdmaster.skw@gmail.com